sadsad x
asdasd

Editörden

MİZALLE İLE ÖZGÜR BİR KIŞ HİKAYESİ!

22 Kasım 2018

Mizalle 2018-2019 Kış Koleksiyonu mevsim geçişinin tüm enerjisiyle sokaklara çıkıyor. Sokak stilinin favori parçalarından olan triko elbiseler, kuş gözü desenler ve kimono ceketler Mizalle’nin de radarında!

Ölçülü giyimi benimseyen marka günden güne geçiş mevsimini hissettiren havalara karşı asimetrik detaylarla zenginleşen elbise, etek ve tunik üçlüsü Sonbahar - Kış Koleksiyonu’nda kusursuz bir bütünlük oluşturuyor. Sezonun anahtarını elinde tutan dantel detayları koleksiyonun hakimiyeti altına giriyor. Doğal tonlarla birleşen fermuar detaylı tunikler ikonik bir duruş sergilerken spor görünümü elden bırakmıyor.

Mizalle Kadınına Yolculuk

31 Ekim 2018

Kadınların yaradılıştan gelen güzellikleri toplumsal normlar tarafından kimi zaman hakettiği değeri göremedi. Değişmek, değiştirmek, daha iyisi ve daha fazlası olmak üzerine kurgulandı. “Ekmek bulamazlarsa pasta yesinler”den hatırlayacağınız Marie Antoinette’in başrolünü oynadığı Rokoko dönemi öncelikli olmak üzere, tüm Rönesans ve ortaçağ periyodları, kadınların kendi sağlıklarını tehlikeye atacak sıkılıkta korselere sığmaya çalışması, saçlarını kimi zaman50 santimetreyi aşan büyük topuzlarla şekillendirmesi ve zamanında öylesi kabul gördüğü için tenlerini güneşe çıkmadan beyaz olarak korumaya çalışması ile geçti. Bu kadınların gerçek gücünün farkına varılmasından çok önceydi. Olduğu gibi güzel, olduğu gibi akıllı ve olduğu gibi “yegane” kadınlar farkedilmek için abartılı renk ve desenlere, avangart formlara, bürünülmesi gereken karakterlere ihtiyaç duymuyorlar. Onlar dürüst, güçlü ve bir o kadar da stil sahibi kadınlar…

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.