sadsad x
asdasd

Krep Kumaş Nedir?

03 Ocak 2023
Krep Kumaş Nedir?

Moda ile yakından ilgilenenlerin en sık duyduğu terimlerden biri olan krep kumaş, farklı avantajlarıyla yeni sezon tasarımlarda da sıkça karşımıza çıkıyor. Uzun süreli kullanım olasılığıyla dolabında ömürlük dizaynlara yer vermek isteyenlerin ilk tercihlerinden biri olan krep kumaş, tekstil dünyasının en sevilen doku çeşitlerinden biri olmaya devam ediyor. Özellikle de yaz aylarında şıklığından ödün vermeden rahat hissetmek isteyenlerin tercih ettiği krep kumaş pantolon ve ceket koleksiyonlarının öne çıkanları arasında görülebiliyor. Bu kumaşı neden tercih etmeniz gerektiğini ve hangi modellerde bulabileceğinizi öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz.

Krep Kumaşın Avantajları

Uzun yıllardır kadın giyim modasının en sevilen doku alternatifleri arasında yer alan krep kumaş, elbiselerden pantolonlara, tuniklerden eteklere kadar sayısız ürün seçeneğinde yer verilen bir kumaş çeşidi olarak tanınıyor. Görüntüsüyle yer aldığı tasarıma kaliteli bir görünüm kazandıran bu kumaş, konforlu bir kullanım deneyimi sunmasıyla da avantaj sağlıyor.

Yaz aylarının sevilen kumaş seçeneklerinden biri olmasını hem hafifliğine hem de ten üzerinde pürüzsüz bir akış hissi oluşturmasına borçlu olan krep, polyester ve pamuk karışımı bir kumaş türü olarak farklı dokumaların sevilen özelliklerini bir araya getiriyor. Tercihinize bağlı olarak karışım materyalinin farklı yoğunluklarda olduğu krepler bulabileceğiniz gibi bunların tamamında belirgin bir kullanım kolaylığı ve en önemlisi yüksek hava geçirgenliği dikkatleri çekiyor.

Terleme gibi istenmeyen durumlara karşı kendinizi güvende hissetmenizi sağlayan bu nefes alabilir dokular, dökümlü duruşu sayesinde de yaz ve bahar aylarının öne çıkanlarından biri oluyor. Ancak kış aylarında da devam eden rahatlık için yine güvenle tercih edebileceğiniz bu kumaşların tüylenme gibi zaman içinde beliren olumsuzlukları da önlediği biliniyor. Böylece özenle seçtiğiniz giysilerinizin hem her mevsim sizinle kalmasını hem uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Esnek yapısıyla tüm hareketlerinize konfor kazandıran bu kumaşların ütüye gereksinim duymaması ve kırışmaması sayesinde de çok yönlü rahatlığın keyfini çıkarabilirsiniz.

Özetle krep kumaşın avantajlar;

  • Kaliteli görünüme sahiptir.
  • Terletmez, hava geçirir yapısı vardır.
  • Kolay kırışmaz ve ütü gerektirmez.
  • Hafiftir.

 

Krep Kumaş Tasarımlar

Avantajları hakkında bilgi edindikten sonra hangi tasarımlarda krep kumaşları görebileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Krep kumaş pantolon modelleri için sık tercih edilen dokulardan biri olurken, özellikle de bol ve dökümlü kesimleriyle hem iddialı görünen hem de her adımda devam eden bir rahatlık sunan pantolon modellerinde bu kumaşları sıkça görebilirsiniz. Kumaş pantolonların pile, kuşak veya bel bağcığı gibi detaylara sahip olması halinde kırışmadan pürüzsüz görüntüsünü korumasını sağlayan bu kumaşlar sayesinde pantolon tercihiniz ne kadar hareketli ve detaylı olursa olsun bakımlı ve özenli görünmeye devam edebilirsiniz.

Krep kumaş ceket modelleri de yine kırışmama ve yüksek hava geçirgenliği avantajlarıyla öne çıkan bir diğer tasarım seçeneği oluyor. Bu görünümü tamamlamak için tercih edebileceğiniz modeller arasında krep kumaş etek modelleri dikkat çekiyor. Uzun eteklerde tercih edilen pileler, krep kumaşın pürüzsüzlüğü ve dökümlü duruşu sayesinde daha belirgin ve şık bir görünüm kazanıyor.

Tüm krep kumaş tasarımlar ışıltısıyla sene boyu süren şıklığın değişmez adresi olan koleksiyonlarımızda sizleri bekliyor. Avantajlarıyla tanınan bu kumaşı keşfetmenin en renkli ve en güvenilir yolu sayfalarımızı incelemekten geçiyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.