sadsad x
asdasd

Smart Casual Ne Demek?

16 Şubat 2023
Smart Casual Ne Demek?

Giyimde hem rahatlığı hem de şıklığı arıyorsanız smart casual tercih edebilirsiniz. Smart casual farklı parçaları kombinleyerek hem şık hem de rahat bir giyime kavuşmanızı tanımlayan kelime olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem kadınların hem erkeklerin giyim tercihlerinde görmüş olduğumuz smart casual yazın kullanılabildiği gibi sonbahar, ilkbahar ve kış aylarında da kullanılabilmektedir. Farklı mevsimlerde tercih edilebildiğini gördüğümüz smart casual giyim tarzı daha çok rahatlık ancak klas bir giyim tarzı ile ön plana çıkmaktadır. Günlük olarak kullanılabileceği gibi rahatlık açısından da iş dünyasında da kullanılabilmektedir. Takım elbisenin ve günlük giyimin birleşmiş olduğu smart casual kıyafetler ceketlerle de tamamlanabilmektedir.

 

Smart Casual Kombinlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Her kıyafette olabileceği gibi smart casual şeklinde bir giyimde de dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar elbette bulunmaktadır. Bu hususlardan ilki kendi bedeninize göre uygun beden seçimi yapmanızdır. Uygun beden seçimi yapmanız takdirinde kıyafet üstünüze daha iyi ve daha rahat uyum sağlayacağından hem rahat hareket edebilir hem de gün içerisinde daha konforlu bir giyim süresi sağlayabilirsiniz. Dikkat edebileceğiniz diğer bir husus ise ten renginize uygun renk tercih etmiş olmanızdır. Ten renginize uygun bir renk seçeneğiyle giymiş olduğunuz smart casual parçalar daha göz alıcı şekilde ön plana çıkacaktır.

 

Smart casual bir parça tercih ederken dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise kumaş türü olmaktadır. Kumaş türünü mevsime göre tercih edebilirsiniz. Kış mevsiminde ayrı parçalar yaz mevsiminde ayrı parçalar tercih edilebilmektedir. Buna dayanarak gömlek, trikolar veya sweatshirtler seçilebilir. Bunun yanı sıra tercih edebileceğiniz smart casual ürünler arasında kot pantolonlar da bulunmaktadır.

 

Dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan olan diğer bir seçenek ise kombin olmaktadır. Kombininizi doğru parçalarla tamamlayarak daha göz alıcı bir hale bürünebilmeniz mümkündür. İster kadın ister erkek olun kombininizi doğru tamamlayabilmeniz için renk, kumaş, mevsim, ten rengi gibi hususlara dikkat etmeniz ve bunları bütünleştirebilmeniz oldukça önemlidir. Doğru bir bütünleştirme olması takdirde daha göz alıcı bir görünüme bürünebilmeniz de mümkün olmaktadır. Yarı resmi yarı serbest iş kıyafeti olarak da bilinen smart casual iş dünyasında çalışan iş insanlarına yönelik olarak oldukça geniş parçalar sunmaktadır. Bu parçalar iş insanları tarafından sıklıkla tercih edilmekte ve giyilmektedir. Rahatlığı ile bilinen ve aynı zamanda kombin yapma noktasında oldukça elinizi kolaylaştıran bir özelliğe sahip olan smart casual kombinleme yapması oldukça kolaydır. Bu kolaylık sayesinde kombin yapmak için daha az vakit harcamanız da mümkündür.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.