sadsad x
asdasd

Vücut Şeklinize Göre Kıyafet Seçimi

17 Aralık 2019
Vücut Şeklinize Göre Kıyafet Seçimi

Şüphesiz ki her kadın kendi vücut tipini bilmeli, seçimlerini ona göre yapmalıdır. Bu yüzden vücut tipinizi doğru olarak bilmediğiniz sürece kıyafetinizin çok iyi marka olması ya da en iyi tasarımcılar tarafından dikilmesinin pek de bir önemi yok.

Çoğu kadının kıyafet seçerken en sık yaptığı hataların başında başkalarının üzerinde gördükleri kıyafeti beğenerek, kendilerine uygun olup olmadığını düşünmeden alıp giymeleri gelir. Eğer siz de başkasında görüp o çok beğendiğiniz pantolonu alıp üstünüzde beğenmediyseniz, giydiğiniz elbise çok güzel ama göbeğinizi çıkarıyorsa, çok trend bir etek almış fakat basenlerinizi fazla belli ediyorsa, gelin birlikte tercihlerinizi gözden geçirelim. Öncelikle kavramamız gereken ana konu: Vücut Tipimiz. Vücut Tiplerini basitçe 4’e ayırmak mümkün.

Kum Saati Tipi

Hemen hemen her kadının hayalini kurduğu vücut tipidir. Bu vücut tipinde omuz ve kalça genişliği genelde eşittir, bel ise oyuntuludur. Vücudu sarılan elbiseler, balık elbise ve dar kalıplı etekler bu vücut tipi için vazgeçilmezdir.

Kum saati tipi vücut şekline sahipseniz aşağıdaki ürünleri incelemenizi tavsiye ediyoruz;

https://www.mizalle.com/desen-baskili-elbise-desenli

https://www.mizalle.com/firfir-detayli-etek-siyah

Elma Tipi

Elma vücut tipindeki kadınların göğüs bölgesi kalça kısmına göre daha geniştir. Aynı zamanda kolları ince, bacakları ince ve omuzları geniştir. Adeta elmaya benzeyen bu vücut tipinde kilolar genellikle vücudun orta kısmında ve göğüs çevresinde toplanır. Üst tarafı kalın olduğu halde bacakların ince olduğu bu vücut yapısında üst bölümündeki kalınlığı dengeleyerek giyinmelisiniz. Düz veya dar kesim pantolonlar yerine İspanyol paça pantolon tercihi bu vücut tipinde geniş omuzlar ve dolgun üst gövdeyi dengelemeye yardımcı olacaktır. Dikkatleri karın bölgesinden uzaklaştırmak için de kalça kemiğinin altından başlayan alt giyimler tercih edilebilir.

Elma tipi vücut şekline sahipseniz aşağıdaki ürünleri incelemenizi tavsiye ediyoruz;

https://www.mizalle.com/rahat-kesim-denim-pantolon-mavi

https://www.mizalle.com/premium-yun-pelerin-kaban-mavi

Armut Tipi

Armut vücut tipi elma vücudun aksine kalça ve basen çevresinin daha kalın olduğu vücut şeklidir. Üst olarak dar bir yapıya sahipken, basen olarak çok geniş bir ölçüye sahiptir. Basenleri olabildiğince kamufle etmek için bu vücut tipinde olanlar uzun hırka ve blazerlar, tunikler, belden lastikli maxi etekleri bolca tercih edebilir.

Armut tipi vücut şekline sahipseniz aşağıdaki ürünleri incelemenizi tavsiye ediyoruz;

https://www.mizalle.com/denim-detayli-maroken-etek-siyah

https://www.mizalle.com/volanli-krep-tunik-kiremit

https://www.mizalle.com/denim-sal-yaka-kimono-siyah

Dikdörtgen Tipi

Normal boyutta veya küçük göğüsler, geniş omuzlar, omuzlara simetrik kalçalar ve oyuntusuz bir bele sahip vücut tipidir. Vurgulanması gereken yeri omuzlarıdır. Bu vücut şekli ayrıca atletik, sportif ya da "gazete" vücut şekli olarak da geçmektedir. Eğer dikdörtgen vücut tipine sahipseniz olabildiğince beli sıkan modellerden kaçıp düz kesim elbiselere yönelmeli, üst giyimde de olabildiğince omuzları öne çıkaracak parçalar tercih etmelisiniz.

Dikdörtgen tipi vücut şekline sahipseniz aşağıdaki ürünleri incelemenizi tavsiye ediyoruz;

https://www.mizalle.com/sim-cizgili-balikci-tunik-triko-siyah

https://www.mizalle.com/parca-detayli-elbise-siyah

https://www.mizalle.com/onden-baglamali-uzun-kap-ceket

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.