sadsad x
asdasd

Ev Dekorasyonunda Minimalist ve Şık Tasarımlar

24 Aralık 2019
Ev Dekorasyonunda Minimalist ve Şık Tasarımlar

Leonardo Da Vinci bir sözünde ‘Sadelik, yüksek seviye kapsamlılıktır.’ demiştir. Her ne kadar bu söze paralel yaşamak artan tüketim çılgınlığıyla birlikte oldukça zorlaşmış olsa da gelin Ev dekorunda minimalizme birlikte bir göz atalım.

Minimalizm; yapılanları ve işlevleri en aza indirgeyerek daha fazla odaklanabilirlik, hareket serbestliği, yaşam konfor ve kalitesi sağlayarak Da Vinci’nin de dediği gibi az olanla yüksek seviye kapsamı elde etmenin en güzel yolu olarak geçer. Sözcük ve sözlük anlamını inceleyecek olursak da kelime Fransızca kökenli “minimum” sözcüğünden türemiştir.

 

Minimalist mekânlarda sade, temiz ve minimum bir görüntü hedeflendiğinden, renk seçimlerinde oldukça sade ve göz yormayan yaklaşım esas alınır. Genelde ışığı yansıtan nötr renk tonları kullanılmaktadır. Siyah-beyaz renkler, en çok tercih edilen renklerdir. Sadece siyah ve beyaz renkler olması gerekmeksizin, yumuşak gri tonları, bej rengi, kahve renkleri de oldukça kullanılır. Nötr renklerin olduğu bir mekânda tekdüzelik kaçınılmaz olacağından aşırıcılık dan uzak mekânın ruhuna aykırı durmayan farklı bir eklenti de mekân için çok önemlidir.

Minimal bir iç mimariye yardımcı eleman olarak kullanacağınız lambalar, kilimler, örtüler, yastıklar, deri halılar ve kadife kumaşlar, mekânın sıcaklığını arttıracaktır. Yastıkları, lambaları ve çerçeveleri çiftler halinde veya asimetrik olarak bir tarafa yerleştirilmesiyle yaşam alanınızda iyi düzenlenmiş ve etkili bir minimal ev dekoru oluşturmuş olacaksınızdır.

Evinizdeki minimalist tasarıma uygun dekorasyon ürünü ihtiyacınız varsa, aşağıdaki ürünleri incelemenizi tavsiye ediyoruz;

https://www.mizalle.com/kutulu-dekoratif-elma

https://www.mizalle.com/su-yesili-koltuk-sali

https://www.mizalle.com/defne-yapragi-dekoratif-obje-kucuk-siyah

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.