sadsad x
asdasd

Beden Ölçüsü Nasıl Alınır?

28 Şubat 2020
Beden Ölçüsü Nasıl Alınır?

Bir tekstil markası olarak en çok karşılaştığımız soruların başında “Hangi bedeni satın almalıyım, hangisi bana uyar?” sorusu geliyor. Cevabının bulunması kadınlara çoğu zaman zor gibi görünse de birkaç ipucunu takip ederek doğru ölçüyü bulmak oldukça kolay. Bu yazımızda sizinle paylaşacağımız beden ölçüsü hesaplama ipuçları sayesinde siz de beden ölçülerinizi rahatlıkla alabilirsiniz. Doğru sipariş verebilmeniz için oldukça önemli olan bu işlemi net bir şekilde yaptığınızda siparişlerinizde beden sorunu yaşamadan rahatça alışveriş yapabilirsiniz.

Beden ölçülerine ulaşabilmenin en garanti yöntemi mezurayla ölçüm almaktır. Fakat bunu yaparken özen gösterilmesi gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle mezuranız üzerinizdeyken dik tutmaya ve ölçüm yaptığınız sırada mezurayı kaydırmamaya çok dikkat etmelisiniz. Beden ölçüsü hesaplaması yaparken üzerinize kalın giysiler kesinlikle giymemelisiniz; ölçünüzü etkilemeyecek derecede ince kıyafetler tercih etmelisiniz, 1-2 cm kalınlık bile fark edecektir. Beden ölçüsü hesaplamasında doğru sonuca ulaşabilmek için mezuranızı çok sıkı tutmamaya da özen göstermelisiniz; bu bedeninizi olduğunuzdan daha dar ve yanlış ölçmenize sebep olabilir.

Vücut bölgelerini göğüs, bel ve basen olmak üzere üç bölüme ayırabiliriz. Beden ölçüsü hesaplaması yaparken tunik, gömlek, bluz ve elbiselerde önemli rol oynayan göğüs bölgesinden başlayabiliriz. Göğüs ölçüsü alırken mezurayı koltuk altınızdan geçirerek göğsün en uç noktasından birleştirmelisiniz. Arkadan düz bir çizgi halinde tuttuğunuz mezurayı önde hafif yukarıda, göğüslerin üstünden geçecek biçimde birleştirerek ölçünüzü alabilirsiniz. Beden ölçülerinden bir diğeri olan bel ölçüsü için belinizin sağ ve sol kıvrım hattını belirledikten sonra mezuranızla bu iki noktayı sarmalı ve belinizin çevre uzunluğuna ulaşmalısınız. Son olarak basen ölçüsünü elde edebilmek için ise ayakta dik bir şekilde durup ayaklarınızı birleştirdikten sonra mezurayı basen bölgenizin en kalın noktasından diğer noktasına kadar sarmalı ve birleşme noktasındaki ölçüyü bulmalısınız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.