sadsad x
asdasd

Abiye Seçimi İçin İpuçları

28 Şubat 2020
Abiye Seçimi İçin İpuçları

Özel gün, nişan, düğün, mezuniyet derken her kadının abiye seçiminde zorlandığı bir nokta mutlaka oluyor. Birçok kadının üzerinde taşımaktan gurur duyduğu, birçoğunun ise giyerken adeta bocaladığı, özel günlerin en önemli, en de stresli unsurlarından biri kuşkusuz uzun abiye elbiseler. Peki doğru abiyeyi nasıl seçeriz, bu elbiseler içinde nasıl daha iyi görünüz ve seçerken hangi unsurlara, nasıl dikkat etmeliyiz? Öncelikle uzun elbise modellerini tercih sebebimizle ilgili bir giriş yapalım: ilki kuşkusuz ki rahat hareket etme olanağı vermeleri. Uçuş uçuş uzun elbisenle güz rüzgarlarının buluşmasının verdiği rahatlık tartışılmaz. Diğer yandan vücudunuza uygun modeli bulduğunuzda hem olduğunuzdan uzun hem de daha zayıf görünme avantajı ise cabası. E bütün bunlar bir de tek parça kıyafet giymenin verdiği hızlı hazırlanma avantajıyla birleşince uzun abiye elbiseler tabi ki özel günlerimizin jokeri oluyor. Peki bu elbiseleri doğru giyiyor muyuz ya da doğru yerde doğru abiyeyi nasıl seçeriz?

Örneğin bir düğüne davetlisiniz. Düğünde giymeyi tercih edeceğiniz elbise, öncelikle kimin düğününe katıldığınıza, hangi vücut tipine sahip olduğunuza, düğün mekanına bağlı olarak değişiklik göstermelidir. Giyeceğiniz elbiseyi seçerken vücut tipiniz de çok önemlidir.

Vücut tipine uygun olan elbise tercihinde bulunmak kendini tanıyan her kadın için bir alışkanlık haline gelmelidir. Evet belki vitrinde görüp bayıldığınız balık elbise çok güzel ama armut vücut tipine sahipseniz maalesef burada kalbiniz değil mantığınızın sesinden gitmelisiniz. Oradan yavaşça uzaklaşıp, vücudunuza uyan A kesim elbise modellerinden uygun olanı kendinize seçmelisiniz.

Peki düğün mekanına uygun uzun abiye elbise nasıl seçilir? Her düğün mekanının kendine özgü stili olduğu gibi, kendine özgü giyim kuralları ve tarzı da vardır. Bu kurallara uygun olan kıyafet ve aksesuar tercihlerinde bulunmak sizi anında diğer davetlilerin önüne geçirecektir. Örneğin tarihi bir düğün mekânında tarihin her dokusu ve yaşanmışlığını her an hissedebileceğiniz, şık ve güzel bir düğün için seçeceğiniz elbise de aynı şıklıkta olmalıdır. Elbisenin tamamında ya da bir kısmında danteller, taşlar kullanmak sizi mekanla güzel bir şekilde birleştirecektir. Veya güzel bir otelde şık bir salon düğününe katılacaksanız yapmanız gereken tüm zarafetinizle birlikte ortamın ağırlığına uygun bir elbise tercih etmek olacaktır. Ya da hiçbiri değil ama kır düğünü mü? O zaman öncelikle yapmanız gereken ağır, şatafatlı abiyelerden kaçmak olacaktır. Gece elbiselerinin yerine uçuş uçuş ince kumaşlardan tercih edeceğiniz elbiseler çok daha doğru bir tercih olacaktır. Doğayı anımsatan çiçek motifleri, zarif desenlere sahip uzun elbiseler, kır düğünleri için nokta atışı bir tercih niteliğinde olacaktır. Ayakkabı tercihinizi de mümkünse dolgu topuk veya kare topuklardan yana kullanmanız tavsiyemizdir!

                     

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.